Elektrický ohradník pro psa: vše co potřebujete vědět

Hledáte svého psa a ten nikde není? Pravděpodobně opět utekl! Touží-li váš pes po procházka bez vaší přítomnosti, měli byste tomu udělat přítrž. Hrozí totiž mnoho rizik, kdy může dojít ke zranění zvířete nebo způsobení škody třetí osobě. Vyřešte to pomocí elektrického ohradníku pro psa.

elektrický ohradník pro psa

Zabránit psovi utíkat je někdy zcela marné úsilí, které přivádí některé majitele až k zoufalství. Nechcete-li se dál "otravovat" vymýšlením pletiva, lišt nebo zábran, použijte sofistikované řešení v podobě elektrického ohradníku. Jedná se o perfektní výcvikovou pomůcku, která vám ušetří mnoho nervů s hledáním psa po okolí.

Elektrický ohradník

Zajímá vás, jak ohradník pracuje? Překvapivě velmi jednoduše. Základními komponentami je:

  • izolovaný drát – je nutné jej umístit kolem výběhu pro psa několik cm pod zem.
  • elektronický obojek – ten je vybaven přijímačem / vysílačem citlivým na nízké napětí v drátu.

Princip je takový, přiblíží-li se pes k drátu, je upozorněn výstražným zvukovým signálem. V případě neuposlechnutí psa dojde k druhému stupni upozornění, tedy nepříjemné vibraci, které většinu psů odradí od útěku. Je-li zvíře vytrvalé a touha po útěku silnější, obojek vyšle elektrostatický impuls, který však psovi nijak neublíží, jen jej velmi razantně upozorní.

Kdy jej použít?

Tento elektrický ohradník lze použít vždy, pokud vám pes:

  1. Utíká ze zahrady.
  2. Podhrabává se pod plotem nebo ohradou.
  3. Skáče na plot či jej přeskakuje.
  4. Ničí zeleň nebo vybavení.

Neviditelné ploty pro psy se vyrábějí v mnoha modifikacích pro různá použití. Zajímá vás například maximální délka drátu? Elektronické ohradníky můžete instalovat téměř všude, vždy je však nutné vybrat vhodný model na základě rozměru vašeho pozemku. Existují typy pro malé zahrádky, zahrady u rodinných domů nebo také velké statky. Délky drátů se pohybují od několika metrů až po 2 kilometry.

 elektrický ohradník pro psa

Při výběru věnujte zvýšenou pozornost parametru voděodolnost! Některé modely, jsou pouze voděodolné, tedy odolávají maximálně dešti či sněhu. Je-li na vašem pozemku potok nebo rybníček, kde se pes koupe, připlaťte si raději za model s vodotěsným přijímačem.