Postup refinancování hypotéky

Vaše banka, nebo věřitel, Vám již nadále nevyhovují a Vy přemýšlíte, že byste možná chtěli zkusit někoho jiného? Než se s horkou hlavou rozhodnete přejít k někomu jinému, zjistěte si, jestli se Vám to doopravdy vyplatí.

Peníze

Jak začít?

Jestli jste pevně rozhodnutí a ani Váš věřitel Vám v současné době není schopen více pomoci, tak se na to vrhněme. První věc kterou byste měli zkontrolovat je, zda ve smlouvě s Vaším stávajícím věřitelem nemáte uvedenou nějakou klauzoli, kvůli které by Vás takové refinancování nevyšlo ještě dráž, než pokračování ve Vašem stávajícím splátkovém kalendáři. Pokud máte v tomto ohledu zelenou, pak už můžete začít dělat průzkum trhu a v propojení s kalkulačkou refinancování (kalkulačka) si můžete dohledávat lepší nabídku, než kterou máte v současné době. Ať už z hlediska doby splatnosti či anuitní platby

Už víte kam?

Výborně. Od teď už je to jednoduché. Čtěte pozorně. Jednoduše půjdete za konkurencí a vysvětlíte jim svou situaci a oni už za Vás udělají veškerou práci. No vážně. Žádné složité finanční terminologie a vztahy se učit nemusíte jen kvůli tomu, abyste mohli refinancovat hypotéku. Má osobní rada je, choďte od banky k bance, říkejte jim kdo Vám co nabídl a dožeňte to na minimum a zjistěte, zda je ta nabídka dobrá, či ne. 

Složitější návod ze stránky Dům Dluhů ohledně refinancování hypotéky.