Průmyslové odsávání pro slévárny

Průmyslové odsávání pro slévárny musí řešit odprášení vytloukacích roštů a pískového hospodářství, odsávání procesů opracování odlitků, nahrazování mokrých odlučovačů.

Číst dál...

Jak vybrat abrazivo do pískovaček?

Abrazivo, neboli brusný materiál, který má za ukol očistit nánisy rzi, starých nátěrů nebo jenom kov připravit k lakování. Aby však fungovalo jak má, musíme k tomu mít vhodné vybavení a tím je mobilní pískovačka, pískovací box nebo dokonce komora. V tomto článku se zaměříme čistě na abrazivní materiály a na způsob, jak je lze koupit.

Číst dál...

Jednodušší nakládaní díky nakládacím komorám

Bojujete stále s problémem, kdy máte příliš velký rozdíl mezi dvěma halami nebo halou a plochou nákladního vozidla nebo dodávky? Terorizují vás neustále skladníci, že se dřou s paletovými vozíky, div si neuženou břišní kýlu? Existuje hned několik řešení, jak tento problém vyřešit. Buď rozkopeme půl skladové plochy a pomocí konstrukčního řešení upravíme podlahy obou podlah nebo pořídíme tzv. nakládací můstek nebo předsazenou komoru, která překlene výškový rozdíl. Druhá dvojice řešení je podstatně lepší a hlavně levnější.

Číst dál...

Obalové materiály plní mnoho funkcí

Základní funkcí obalu je ochrana výrobku před zkázou nebo poškozením. Jakmile však chráněnou věc vyjmeme z daného obalu, okamžitě se stává obal odpadem! Na to je potřeba pamatovat. S obaly jsme v kontaktu každý den u mnoha druhů zboží nebo potravin. Nevěříte? Tak schválně si představte běžný nákup v potravinách nebo obchodním domě. Ať sáhneme na potraviny, oblečení nebo cokoliv jiného jsou tyto věci zabaleny. Obaly mohou být vyrobeny z plastů, skla, hliníku, igelitů atd.

Číst dál...

Stříkací box udělá polovinu práce lakýrníka

Velká většina chlapů, má ráda svá auta, ženy jsou zase naopak ty, kterým auta nic neříkají, nicméně výjimka potvrzuje pravidlo. Muži jsou schopni za své čtyřkolové miláčky utratit řádnou sumu peněz, a to nejenom při koupi. Stále je co inovovat, ať se jedná o nová kola, LED diody všude, kde to jde nebo nové rádio s vyšším výkonem a lepšími funkcemi. Vylepšení se však může týkat také laku, který je často po pár zimách poškozený od posypu a agresivní soli. Řešením je lakování těchto míst na karoserii. Pojďme se podívat, jak se lakují autodíly.

Číst dál...