Jaké existují druhy vázacích řetězů?

Než se pustíme do detailnějšího rozboru jednotlivých druhů vázacích řetězů chci si ujasnit jednu věc. Ta věc spočívá v na první pohled jednoduché otázce: “Co je to vázací řetěz?”.

Vím, že se to některým z vás může zdát banální. Možná teď i kroutíte hlavou, já přece vím, co to je vázací řetěz. Nicméně spousta lidí o vázacím řetězu nikdy neslyšela a absolutně neví, co si pod tímto slovním spojením představit. Tak zkusme na to jít trošku z jiného úhlu a rozebrat si slovní spojení na dvě slova. Tím prvním slovem je přídavné jméno “vázací” odvozené od slovesa vázat, uvazovat nebo zavazovat.

A tím druhým je podstatné jméno “řetěz”. Teď si ale musíte představit ten správný řetěz. Ne opravdu nemám na mysli řetěz na pilu ani řetěz na kolo. Já mám na mysli řetěz, který se používá právě na to uvazování například, když chcete zvednout těžký náklad nebo vaše milované kolo k sloupu, aby vám ho nikdo neukradl. Jediný rozdíl je, žen na  konci řetězu je smyčka nebo hák, který se zachytí za náklad nebo cokoliv jiného.

Teď už jsme doufám všichni na stejné vlně. A můžeme se konečně pustit do vypsání jednotlivých druhů vázacích řetězů. Na světě totiž neexistuje pouze jeden obyčejný řetěz, ale plno dalších druhů. Každý jeden druh se od sebe svou podstatou liší a hodí se na trochu něco jiného.

 

Lesnické vázací řetězy

lesnické vázací řetězy

Nekonečné vázací řetězy

nekonečné vázací řetězy

Oko-hák

Oko-hák

Oko-dvojhák

oko-dvojhák

Oko-trojhák

Oko-trojhák

Oko-čtyřhák

Oko-čtyřhák

 

 

Kontakt na prodejce

Pokud hledáte, kde tyto vázací řetězy zakoupit stačí navštívit web společnosti Ocelová lana.cz