Pasivní požární ochrana v podobě protipožárních dveří

Pokud vám není zdraví svých zaměstnanců jedno, zcela jistě by neměly chybět v provozu speciální protipožární automatické dveře, které oddělí prostory a zamezí šíření požáru. Na tyto uzávěry jsou při výrobě kladeny velmi vysoké bezpečnostní požadavky. Pokud sháníte právě tento druh dveří, neváhejte a kontaktujte společnost Spedos, která se pyšní 25 letou tradicí na trhu.

automatické protipožární dveře

Při poptávce u společnosti Spedos se nebojte vyrukovat s množstvím nároků, technici se vám budu snažit vyjít s většiny vstříc a jsou schopni navrhnout taková řešení, u kterých se budete moci spolehnout funkčnost, ekonomickou úsporu a dlouhodobou životnost uzávěrů. Zároveň vás dveře nebudou nijak omezovat.

Protipožární automatické dveře se řadí mezi prvky požární ochrany, která je definována zákonem č. 133/1985 Sb. o požární ochraně. PO jako celek sdružuje opatření a metodiky které mají předcházet ohrožení nebo poškození lidského zdraví a chránit majetek. Smysl, který požární ochrana má vysvětluje poněkud krkolomná definice, kterou zkusím zjednodušit. Jedná se tedy o vytvoření podmínek pro účinnou ochranu života a zdraví občanů a majetku před požáry a pro poskytování pomoci při živelních pohromách a jiných mimořádných událostech.

Opaření v podobě protipožárních dveří můžeme řadit do tzv. pasivní ochrany, která
Obsahuje konstrukční a dispoziční řešení stavby z požárního hlediska, jinak řečeno schopnost budovy jako celku vzdorovat účinkům požáru.

Jedná se zejména o:
Členění objektu do požárních úseků
Použití vyhovujících výrobků, hmot a konstrukcí z hlediska hořlavosti a odolnosti
Atd.