Odrážedlo od Astra

Když se řekne odrážedlo, jedná se spíše o novodobý trend, který nás postihl před pár lety.  Co to vlastně ale je? Dalo by se říct, že “osekané” kolo tak, aby na něm mohli jezdit děti už od věku jednoho roku. Nemá pedály, řetěz ani postranní kolečka a nemusí se na něm dítě učit šlapat. Odrážedlo je ideálním mezistupněm mezi tříkolkou a prvním opravdovým dětským kolem.

dětská  odrážedla

Pokud se rozhodnete svému dítěti udělat radost a pořídit odrážedlo, ujasněte si některá kritéria. Tak jako u všeho ostatního, tak i tady je jasné, že kvalita a bezpečnost hrají prim! Aby takové odrážedlo nebylo pro dítě nebezepčné, je třeba sledovat konkrétně ostré hrany a dávat pozor na vše, co nepůsobí už od pohledu dostatečně pevně či odolně. Dalším aspektem je kvalita, tedy výrobní materiál  odrážedla, existují totiž kovové, plastové nebo dřevěné. Odlišné materiály mají různé vlastnosti a výhody.

 

Jestli jsou brzdy to poslední, nad čím váháte, zkusím Vám poradit i s tímto, bohužel není jednoznačná odpověď. Je třeba si uvědomit, kolik je Vašemu dítěti, protože malých dětí (1,5 – 3 roky) není brzda téměř nutná, jelikož děti v tomto věku intuitivně používají k brždění nohy a jejich pozornost je zaměřená na držení rovnováhy. Navíc brzdění brzdičkou je pro spoustu dětí ve věku 1,5 – 3 roky problém, protože na to ještě nemají dost síly, aby brzdu dokázali dostatečně zmáčknout. Ve věku od 3 let by se děti už naopak měli učit používat brzdu, jelikož už jsou schopné vyvinout vyšší rychlost a mají více síly.

 

Každopádně jestli chcete koupit kvalitní dětské odrážedlo, mohu doporučit e-shop Astra, kde vyberete podle věku Vaší ratolesti a podle kvality.