Procvičte své mozkové závity s hlavolamy pro seniory

Stěžuje si vaše babička pokaždé, když ji půjčíte mobil, že je pro ni nepřehledný a složitý jako hlavolam. Pořiďte jí opravdové hlavolamy pro seniory, díky kterým si skvěle procvičí mozkové závity i logické uvažování. V tomto článku přinášíme velký přehled těch nejlepších a nejoblíbenějších hlavolamů, které pomohou vašim babičkám a dědečkům s tréninkem paměti i jemné motoriky.

Dřevěné hlavolamy pro seniory


Kvalitně zpracované hlavolamy vyrobené ze dřeva jsou naprostou klasikou a neměly by chybět ani u vás doma. Hodí se pro malé i velké luštitele, a těm starším navíc při opětovném skládání pomohou s tréninkem jemné motoriky a paměti. Přirozená struktura povrchu, který je ošetřen pouze ekologicky a bez chemických látek, podporuje také hmatovou a smyslovou funkci. Pořídit lze tradiční dřevěné hlavolamy, které se skládají z více dílků, které je potřeba složit nebo rozložit dle správného postupu, ale i speciální dřevěné kuličkové hlavolamy spojené gumičkou, ze kterých je možné tvořit různé tvary.

 

Kovové hlavolamy pro seniory

Svým ojedinělým designem a kvalitou materiálu bude ohromen každý senior, který si bude chtít potrénovat paměť s kovovými hlavolamy. Masivní kov, ze kterých jsou hlavolamy vyráběny, působí velmi luxusnim dojmem, a hodí se proto také jako hezký dárek. V kovovém provedení lze pořídit také velmi oblíbený hlavolam ježek v kleci, který je klasikou mezi hlavolamy, a jeho řešení spočívá v tom, dostat uvězněného ježka z kleci.

 

Puzzlové hlavolamy pro seniory

Puzzlové hlavolamy jsou zábavné a originální skládačky z prvotřídních, většinou přírodních materiálů, které zajisté upoutají pozornost, ale také podpoří kreativní a logické myšlení u starších osob. Puzzlové hlavolamy se skládají z různě velkých a barevných dílků, které je potřeba poskládat dohromady do rozličných obrázků a tvarů. Například puzzle box hlavolam s několika předlohami a návodem nabízí mnoho řešení, které lze stále a stále objevovat. Tato hra zabaví jednoho i více objevitelů, kteří mohou poznávat jak nové cesty k rozluštění hlavolamu, tak si opakovaným skládáním připomínat již naučené.

 

Logické hry a hlavolamy pro seniory

Aby pečovatelský dům nebyl pouze pochmurným a nudným místem, je vhodné pořídit do domovů pro seniory hry a další pomůcky, které budou naučné, a zároveň i pobaví. Skvělou logickou hrou, která navíc pomáhá ke zlepšování hmatových smyslů a rozvoji kreativního a logického uvažování, jsou hmatové kostky. Dřevěné hmatové kostky jsou vyrobeny v různých stupních obtížnosti, kterou lze přizpůsobit schopnostem a nárokům hráčů. Záhada hlavolamu spočívá v tom, že hráči musí podle hmatu se zavázanýma očima poznat mezi různě vyřezávanými kostkami nalézt dvě stejné do dvojice. Takováto hra je skvělým pomocníkem na trénink trpělivosti, logického myšlení a rozvoj představivosti.