Usnadněte si vaření i pečení s oleji ve spreji

Znáte oleje ve spreji určené do kuchyně a jejich největší výhody? Přečtěte si o nich více v článku. Dozvíte se, jak mimo jiné nepřipálit puding, snadně vymazávat nádoby na pečení a mnoho dalšího díky právě oleji ve spreji. Toho už se dnes vyrábí spoustu druhů – olivový, slunečnicový, máslový a další.

Pokud se rozhodnete zaměnit klasický olej v láhvi za olej ve spreji, přinese vám to nejednu značnou výhodu. Minimálně vám to usnadní práci a zkrátí čas strávený v kuchyni.

Výhody

Jednoduché "vymazávání" formy

Zdlouhavé, nerovnoměrné a nepříjemné vymazávání formy je minulostí. Při pečení buchty, bábovky, zákusků nebo třeba zapečených těstovin formu za pomoci spreje jednoduše vystříkáte a sprej se dostane rovnoměrně všude za pár vteřin. A nic nepřijde nazmar.

Připečenému pudingu je konec

Komu z nás už se to nestalo, že jsme na chvíli zapomněli na vaření pudingu a ten se přichytil. Následné drhnutí stojí vždy člověka tak akorát nervy. Nastříkejte například máslový olej ve spreji do hrnce před začátkem vaření pudingu. Nejenomže se vám puding nepřichytí, ale zároveň se hrnec bude mnohem lépe umývat následně.

Šetříte produkt a nevylejete si polovinu láhve najednou

Díky jednoduché manipulace a rovnoměrnému střiku pomocí rozprašovače nebudete zbytečně plýtvat s olejem. Nestane se vám nehoda, kdy láhev překlopíte více, než jste chtěli, a vyleje se polovina láhve třeba na pánev úplně zbytečně. Vzhledem k jednoduché manipulaci zůstanou i ruce čisté.

Zdravější alternativa

Pokud se stravujete zdravěji a záleží vám na příjmu, určitě uvítáte v kuchyni olej ve spreji. Hodí se jako zdravá varianta na uvařenou zeleninu v páře nebo ve vodě. Navíc se dá použít ve studené i teplé kuchyni. Například na saláty, maso, ryby a tak dále.

(Ne)výhody

(Ne)výhodou může pro něho být větší pořizovací cena oleje ve spreji oproti oleji v láhvi. I objemově je olej ve spreji menší. Avšak jednoduchá manipulace, rozprašovač = při použití minimální spotřeba. Opravdu stačí málo a nic nepřijde nazmar. Ve finále vám takový olej vydrží ještě déle než tem ve skle (plastu).

Druhy olejů

Nabídka olejů ve spreji je opravdu velká a rozmanitá. Ať už hledáte extra panenský olivový, kokosový, slunečnicový, avokádový olej určitě je v nabídce najdete i mnoho dalších. Také najdete oleje, které mají navíc ještě příchutě, například černý lanýž, pomeranč, česnek a jiné.

Teď už byste neměli váhat, jaký olej při příštím nákupu zvolit, až se budete rozhodovat mezi klasickým nebo tím ve spreji.