Šití patchworku – návod pro výběr pomůcek

Patchwork je technika, která existuje už od 19. století. Od dobý svého vzniku se skoro nezměnila a pro jednoduché projekty stále potřebujete jenom několik základních pomůcek. V tomto článku najdete návod na to, jak se šitím začít a dozvíte se, jak vlastně vybrat ty správné pomůcky pro šití. Vezměte svoje patchwork látky a pusťe se do toho!

látka na patchwork

Číst dál...

Vnitřní štuk je elegantní dekorace

Štuk se vrací, nevěříte? Kdysi populární svrchní vrstva omítky, typická pro okrasné římsy a plastiky zažívá opět cestu na výsluní. Pokud však chcete kvalitní práci, musíte sáhnout po prvotřídním štukatérství. V tomto článku si něco řekneme o štuku a také poradíme, kde vybrat toho pravého řemeslníka.

Číst dál...

Dvoukřídlá garážová vrata od SPEDOSU

Pokud máte garáž, nezbytností jsou garážová vrata. Přece nebudete riskovat odcizení nebo poškození automobilu. Kromě bezpečnosti splňují také komfortní nebo designovou funkci. Moderní garážová vrata není problém doladit s okolním duchem, zejména díky širokému sortimentu tvarů, vzorů a barev. Pro mnoho lidí by mohl být výběr vhodných vrat složitý, proto jsme se rozhodl jej shrnout do tohoto "průvodce" výběrem vrat.

Číst dál...

Stavba pergoly není těžká!

Dnes se z nás stanou kutilové, kteří budou stavět pergolu! Ne, nebojte se, montérky shánět nemusíte. Tento článek bude o tom, jak postavit pergolu. Začneme postupně návrhem, přes realizaci až po různé možnosti, které nám dávají možnost, jak se odlišit například od sousedů. Na začátek jen prozradím, že nejvhodnějším obdobím, pro stavbu pergoly je právě jaro, které je v plném proudu. Tak neváhejte a pojďme se pustit do práce!

Číst dál...

Swim Spa XL či XXL? Raději kanadskou Hydropool!

Zvažovali jste někdy nad vlastním bazénem? Proč ne, díky snižování cen se stávají daleko dostupnější než před několika lety. Zkráceně řečeno, nepotřebujete mít na bankovním účtu několik miliónů korun nebo eur, abyste zaplatili veškerý provoz. Mnoho lidí má dilema, bazén nebo vířivka? To je zcela na vás, ale zapomínáte na kombinaci obou věcí, tedy swim SPA. Pojďme se podívat na toto unikátní řešení.

Číst dál...