Pletivo pro Váš plot od Dobeš kovovýroba

Chcete stavět dům, nebo dokonce je savba v realizaci? Přemýšleli jste už o tom, kde a jaký plot budete mít? Stačí Vám klasické plotové sloupky a pletivo nebo chcete mít naopak betonový plot, pes který nikdo nevidí? Je třeba myslet i na tyto podstatné věci.

Číst dál...

Kvalitní vyvložkování dělá pravý komín

Dnes bude řeč o komínech, mnoho z vás by přívítalo přesnou definici a princip tohoto stavebního prvku. Takže jedná se o spalinovo cestu obvykle svisle postavenou, případě systém sloužící pro odvod spalin z topeniště. Principem se nejedná o nic, co by lámalo lidskou mysl, komín využívá rozdílné hustoty a teploty vzduchu uvnitř a venku. Konkrétně vnitřní spaliny mají nižší hustotu, tím pádem jsou vytlačovány čerstvým vzduchem a vzniká pověstný "tah".

Číst dál...

Design a trend v jedné plachtě

Ačkoliv je dřevo stále dostupné a pergoly jsou pořád v kurzu, mírnou komplikací pro tento byznys může být vzrůstající počet teras ochráněných stínícími plachtami. Nespornou výhodou zakrývycích plachet je totiž absolutní mobilita, větší efektivnost a daleko estetičtější vzhled, než u pevných, tvrdých a hranatých pergol. S dřevěnou konstrukcí totiž nehnete podle potřeby, ale stínící sítě, instalované na hliníkových konstrukcích se dají libovolně upravit podle úhlu. Nejsou vhodné nejen pro domácí zahrady, ale i jako posezení u restaurací atd. V případě, že Vás zajímá, jak takové stínící plachty vypadají a jaké jsou možnosti využití, navštivte stránky největšího výrobce v ČR - firmy Tennis EQ

Inovácia v stavebníctve: Thermopanel

Moderné technológie sa prelínajú do všetkých oblastí našich životov. Tepovú frekvenciu pri behu strážime na chytrých hodinkách, skrz GPS v mobile hľadáme vychádzkové trasy so psom. Rovnako tak sa inovatívne technológie premietajú v oblasti stavebníctva. Poznáte na príklad systém thermopanelov?

Číst dál...

Jak využít polykarbonát při rekonstrukci?

S materiálem známým jako polykarbonát dokážete spoustu věcí. A jaký materiál se jedná? Čtěte dál!

polykarbonát

Polykarbonát má charakteristické vlastnosti, díky kterým se často používá jako stavební materiál, jako světlík nebo jako zastřešení či zasklení určitých prostor.

Nejčastěji se s polykarbonátem setkáte v těchto podobách:

Číst dál...