Zaměstnavatel by měl poskytnout svým pracovníkům nápoj na pracovišti

nápojové automaty

Každý zaměstnavatel chce po svých zaměstnancích, aby vykonávali co nejlépe svou práci. Ale stejně jako je povinnost zaměstnance odvádět perfektní práci, je povinnosti zaměstnavatele mu pracoviště co nejvíce zpříjemnit. Dle zákoníku práce musí zaměstnavatel svým zaměstnancům na pracovišti zajistit ideální podmínky pro bezpečný výkon práce. A jednou z povinností je poskytnout nápojové automaty na pracovišti.

Pokud má organismus nedostatek tekutin, je snížena duševní i fyzická výkonnost člověka. Dehydratace způsobuje nesprávnou funkčnost celého těla. Dodržování pitného režimu je velmi důležité. Tělo za jeden den ztratí až 2 litry tekutin, a proto by mělo přijmout alespoň 3 litry. V horkých letních dnech se tělo potí více, a proto se doporučuje v létě přijímat mnohem více tekutin.

Nemá-li organismus dostatek tekutin, je snížena koncentrace, výkonnost, je zvýšena únava a klesá také produktivita člověka. Tím člověk může i v práci chybovat.

Nápoje z hlediska legislativy

Zaměstnavatel musí podle zákona poskytnout každému zaměstnanci nápoje na pracovišti. Je pouze na něm, jakou variantu zvolí. Nejjednodušší je zajistit pitný režim nápojovými automaty. Dnes jsou nápojové automaty na drtivé většině pracovišť. Dají se totiž nainstalovat kamkoliv – do továrny, kanceláří a podobně.

Vyvarujte se syceným vodám, mineralizovaným vodám, kávě, silného čaje a samozřejmě alkoholu. Je dobré podávat obyčejnou nesycenou vodu, případně jemně slazenou.