Nemáte se na koho obrátit ohledně zakládání podniku?

Hledáte ve svém okolí správné nápady ohledně založení podniku? Nebo naopak uvažujete o předání, či zrušení své činnosti a nevíte si rady? Nechte přátelské rady u piva stranou, tady je třeba profíků.

Číst dál...

4 situace, ve kterých je lepší uvažovat nad předáním firmy

Žena, Spací, Pohovka, Domácí, Relaxační, Přestávka

Jak předat firmu? Nejjednodušším způsobem je nechat si pomoci od profesionálů, kteří se věnují předání firem mnoho let a mají spoustu pozitivních referencí.

Číst dál...

Co dělat, když chci prodat firmu?

Prodej firmy je vždy složitá záležitost. Je to věc, na které jste strávili spoustu času a úsilí. Někdo přirovnává firmu k dítěti, a to není daleko od pravdy. Když dospívá dítě, přebírá nad sebou odpovědnost a osamostatňuje se. Podobně je na tom i firma, která neustále roste a vyvíjí se. A občas je kvůli růstu potřeba změna vedení. Pokud se v takové situaci nacházíte i vy, pokračujte ve čtení. Řekneme vám, co dělat při prodeji zavedené firmy.

Číst dál...

Stojany na letáky by neměly chybět ani v malém obchůdku

V současné době se spousta lidí rozhoduje pro založení vlastního podnikání. Přece jen, pro člověka je mnohem přívětivější, když vydělává sám na sebe, než když se nechává od někoho úkolovat. Zase na druhou stranu, je velice těžké najít díru na trhu, kterou byste mohli zaplnit. Ale nemusíte vymýšlet nic nového, klidně stačí otevřít pouze malý obchůdek někde na vesnici. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno by v takovém obchodě nemělo chybět.

Číst dál...

Jste si jistí, že jste při prodeji firmy na nic nezapomněli?

Prodej firmy je velice významná věc a většinou se nejedná o rozhodnutí, které napadne majitele přes noc. Tento článek by vám měl pomoct k tomu, abyste se odhodlali a zároveň započali dělat správné kroky, které ve výsledku povedou k úspěšnému prodeji. Obecně platí, že byste neměli s prodejem příliš otálet. Čím později, tím horší. Zároveň je potřeba vyčlenit úzkou skupinu zaměstnanců, zejména manažery, kteří by vám měli pomoct. Samozřejmě je potřeba je motivovat procenty z prodeje.

Číst dál...