Proč optimalizovat své webové stránky?

optimalizace stránek pro vyhledávače

Pokud vlastníte internetový obchod, už jste se nejspíše se zkratkou SEO či s pojmem optimalizace stránek pro vyhledávače setkali. Zkratka SEO pochází z anglického slovního spojení Search Engine Optimization. Hlavním clem je dostat optimalizovanou stránku ve vyhledávačích (Seznam, Google) na přední pozice u co největšího počtu relevantních klíčových slov. Tím získáte nové návštěvníky, které proměníte v zákazníky. V dnešním článku si o SEO řekneme něco více.

Proč je SEO důležité?

Optimalizace stránek pro vyhledávače je velmi důležitá, protože touto cestou získáte nové návštěvníky. Ale je potřeba investovat nejen do optimalizace, ale i ostatních forem propagace. Bez SEO se obejdou pouze slavné a proslulé e-shopy, které mají denní návštěvnost v řádech desítkách tisíc unikátních návštěvníků. Tyto internetové obchody však investují nemalé finanční prostředky i do propagace své značky.

Jak SEO funguje?

SEO je založeno na algoritmech vyhledávačů. Jakmile zadá uživatel nějaké klíčové slovo, vyhledávač projde svou databázi webových stránek, které zná. Z nabídky vybere pouze ty stránky, které obsahují dané klíčové slovo. Tyto stránky seřadí podle určitých kritérií a následně výsledky zobrazí uživateli.

Jak se SEO začít?

Ať už chcete stránku optimalizovat sami, nebo si na SEO někoho najmete, musíte projít čtyři fáze – analýza klíčových slov, úprava zdrojového kódu, copywriting a linkbuilding. V rámci všech těchto fází musíte provádět práci kvalitně, čímž se brzy dostaví výsledky. Jedině tak bude SEO efektivní.

Pokud nemáte s optimalizací stránek pro vyhledávače zkušenosti, využijte specialisty, kteří již mají v tomto oboru bohaté zkušenosti.