Jednodušší nakládaní díky nakládacím komorám

Bojujete stále s problémem, kdy máte příliš velký rozdíl mezi dvěma halami nebo halou a plochou nákladního vozidla nebo dodávky? Terorizují vás neustále skladníci, že se dřou s paletovými vozíky, div si neuženou břišní kýlu? Existuje hned několik řešení, jak tento problém vyřešit. Buď rozkopeme půl skladové plochy a pomocí konstrukčního řešení upravíme podlahy obou podlah nebo pořídíme tzv. nakládací můstek nebo předsazenou komoru, která překlene výškový rozdíl. Druhá dvojice řešení je podstatně lepší a hlavně levnější.

Nakládací můstky

Nakládací můstky

Nakládací můstek jako takový je velmi jednoduché zařízení. Ale jak se říká, v jednoduchosti je síla. Tyto můstky jsou určeny k tomu, aby vyrovnávaly výškové rozdíly mezi různými plochami. Nejčastěji se jedná o podlahy skladů a ložné plochy nákladních vozidel. Díky můstku je možné snadno vykládat i nakládat zboží pomocí jednoho vodorovného pohybu.

Konstrukce nakládacích můstků

Můstky jsou zkonstruovány, aby odolávaly zkrutu i bočním silám při nerovnoměrném zatížení při manipulaci se zbožím. O sklápění se stará hydraulický systém se dvěma zdvihacími válci a jedním pro klín. Celý systém se vyznačuje vysokou jednoduchostí ovládání a bezpečností, což je důležité vzhledem k dodržení zásad BOZP. Bezpečnost je zajištěna například v případě předčasného odjetí dodávky, automatickými ventily nouzového zastavení. Na přání lze můstek dovybavit teleskopickou lištou nebo různými tvary a délkami klínů.

Druhy nakládacích můstků

  • Mechanický nakládací můstek - vhodný pro menší zátěž. Ovládání pomocí tyče.
  • Hydraulický nakládací můstek - vhodný pro velkou zátěž. Využívají se v případech různorodého vozového parku.

Nakládací můstky

Nakládací předsazené komory

Dalším typem, jak překonat výškové rozdíly je instalace tzv. nakládací komory. Jedná se o předsunutou komoru, která se skládá z:

  • průmyslových vrat,
  • vratového těsnění,
  • vyrovnávacího můstku.

Tyto komory se nejčastěji instaluji z venkovní strany haly. Díky tomuto řešení zbytečně nezabírají vnitřní skladový prostor.

Výhody nakládacích předsazených komor

  • Není potřeba stavebních úprav uvnitř haly.
  • Nedojde ke snížení kapacity skladu.
  • Zvýšení bezpečnosti jak personálu i zboží.
  • Variabilita použití vzhledem k různorodému vozovému parku.