Pěnový polyetylen = mirelon

Zkusíme si takovou hádanku, která nás povede přímo k zamýšlenému účelu tohoto článku. Hádanka bude zaměřena spíše na zručnější čtenáře, kteří se s tímto materiálem, který se primárně používá pro podklad pod podlahové krytiny setkali. Další indicií je jiný nýzev, který zní pěnový polyetylen. Stále nevíte?

mirelon 5mm

Pokud stále nevíte, je na čase prozradit správnou odpověď. Tento materiál, pokud chcete, tedy mirelon je vlastně pěnový polyetylen a jeho vlastnosti jsou velmi zajímavé. Tak například je nepromokavý, mechanicky odolný, zdravotně nezávadný, mimořádně chemicky odolný a plně recyklovatelný.

 

Jak bylo řečeno v jedné indícii, mirelon se používá jako podkladový materiál například pro plovoucí podlahy, ale toto není zdaleka jediné využití. Dále se využívá jako ochrana proti oděru a poškrábání, ochrana hran a rohů produktů, tepelná a zvuková izolace.

 

Pokud se zaměříme čistě na soritemnt mirelonu, Rosma Obaly nabízí tyto tloušťky a šířky:

  • Mirelon šířka 1000mm / síla 0,8mm / návin 700m
  • Mirelon šířka 1100mm / síla 1mm / návin 300m
  • Mirelon šířka 1100mm / síla 2mm / návin 100m
  • Mirelon šírka 1100mm / síla 3mm / návin 100m
  • Mirelon šířka 120mm / síla 5mm / návin 100m
  • Mirelon šířka 400mm / síla 5mm / návin 100m

 

Společnost Rosma Obaly nabízí svým zákazníkům kompletní sortiment kvalitního obalového materiálu, například  kartonové krabice, lepící pásky, pěnový polyetylen, LDPE a HDPE sáčky, krycí plachty s oky a příslušenství, stínící sítě na plot a mnoho dalšího.