Ničí Crohnova nemoc i váš život?

Crohnova nemoc příznaky

Před pár lety se o Crohnově nemoci vůbec nemluvilo. Ale od roku 2005 byl zaznamenán její častější výskyt, který vzrostl během této krátké doby o neuvěřitelných 44 %. Jaké má Crohnova nemoc příznaky? A jak této nemoci předcházet?

Nezáleží až tak na tom, co jíte. Nemusíte se ani nakazit bacilem. Crohnova nemoc, která se projevuje silnými bolestmi břicha, nezvladatelnými průjmy a krvácením, se i přesto může objevit. Až 60 % pacientů trpící touto nemocí si stěžuje 5 dní v týdnu na silné bolesti břicha, přičemž 55 % z nich má více než 5 dní v týdnu nezvladatelné průjmy. Jakmile nastane u tohoto onemocnění období vzplanutí, vyřadí vás ze života.

Crohnova nemoc postihuje trávicí ústrojí

Crohnova nemoc je zánětlivé onemocnění střev a předpokládá se, že se jedná o autoimunitní onemocnění. Je to tedy reakce imunity na bacily, které se nachází ve střevech. Někteří odborníci uvádí, že tato nemoc je způsobena i vrozenými předpoklady. Crohnova nemoc zasahuje trávicí trakt a může postihnout jakoukoliv jeho část – od dutiny ústní až po konečník.

Moderní medicína nejčastěji tuto nemoc řeší operativně, kdy dojde k odstranění části tlustého či tenkého střeva. Pokud chcete předcházet operacím, doporučujeme alternativní medicínu, respektive tradiční čínskou medicínu, která je schopna proti této nemoci úspěšně bojovat.