Zpomalovací prahy, mají smysl?

Zpomalovací prahy, noční můra většiny motoristů. Jistě znáte ten pocit, když přejíždíte tento prah, auto se nepříjemně zhoupne a vy trpíte společně s podvozkem vašeho automobilu. Dnes si právě o těchto věcech, které vynucují dodržení stanového rychlostního limitu v daném úseku. Zejména je můžeme najít v obytné zóně.

Číst dál...

Koroze, postrach všech lakovaných povrchů

Dnes se budeme bavit o strašáku všech lakovaných povrchů, tedy o korozi! Jedná se totiž o samovolné působení okolních vlivů a samotným nalakovaným materiálem. Pokud není materiál dostatečně ochráněn protikorozní úpravou, dojde k jeho nenávratnému poškození a znehodnocení. V tomto článku si detailně popíšeme druhy koroze a metody protikorozní ochrany při lakování jednotlivých dílů.

Číst dál...

Novinka na poli radarů - radar, který ukáže SPZ

Řidiči jistě zaregistrovali, že při jízdě městem, kde je umístěn radar, se někdy stává, že není přesně identifikovatelné, jestli je naměřená rychlost vaše nebo auta za vámi. Proto už radar příliš nepůsobí jako strašák a místní jej ignorují, protože znají poměry a ví, že hlídka nikde v okolí nestává a často také překračují povolenou rychlost.

spzmain

Řešení, které působí z hlediska prevence překračování povolené rychlosti, přináší firma Bártek rozhlasy a jejich novinka radar na měření rychlosti s spz. Věřte tomu, že řidič, který uvidí na radaru svoji SPZ si příště dá pozor, protože bude mít dojem, že informace o rychlosti a SPZ se mohou někam odesílat a jemu tak hrozí pokuta i bez přítomné hlídky nebo zařízení, které pořídí fotografii.

Kawasaki Ninja, cítíte to vzrušení?

Potřebujete cítit tu vášeň? Vzrušení z vysokého výkonu? Cítit prudký vítr ve tváři, když přídáte plyn? Právě takové emoce Vám poskytne jedna z ultrarychlých motocyklů věhlasného výrobce Kawasaki. Pokud navíc zvolíte model Ninja, na silnicic téměř nenajdete konkurenci.

Číst dál...

Co jsou agro pneumatiky?

Agro pneumatiky jsou typické nejen svou velikostí, ale i svým dezénem. Můžete si vybrat z několika typů dezénu – žebrovaný dezén bez bočních prvků, žebrovaný dezén se silnými zuby a silně profilovaný dezén pro velkou stabilitu. Správná a šetrná agro pneumatika je šetrná k půdě. To znamená optimální rozložení tlaku a tak nižší utužení půdy. Široký dezén, který zaručí větší nosnost. Vysoký komfort při řízení, bezchybnou trajektorii patří ke standardnímu vybavení. Proto je správný výběr pneumatik pro zemědělské využití velice důležitý a může vám ušetřit spoustu starostí i času. Vybírejte na internetu a najděte to nejlepší, co nabízí český trh v pohodlí svého domova.